Tomáš Kůdela - Plán akce

Tomáš Kůdela

yachting a expedice

Menu

Sociální sítě

Přidejte se

Staň se kapitánem

V rámci některých plaveb nabízím pro zájemce i praktický kurz yachtingu završený praktickou zkouškou pro získání vlastního kapitánského průkazu.

Čti více

VIP klub

Letní plachtění z Mallorky na Menorku 27.6.-6.7.2019

Obsah

„Romantická místa Baleárských ostrovů“

Prožijte se mnou 10denní plavbu po Baleárských ostrovech.

Vyplujeme z Palmy kolem břehů ostrova Mallorka se zastávkou v zátoce. Doplujeme na nádherný neosídlený ostrov Cabrera a dále se vydáme v krátkých etapách proložených zastávkami na kotvě v zátokách až na ostrov Menorka. Budeme postupně pokračovat kolem jeho břehů až do cíle v přístavu Mao. Jedná se o nenáročnou plavbu se zastávkami v zátokách na koupání a výstupy na pláže a pevninu. Plavba je vhodná i pro děti.

Cílem je plavba sama, každodenní střídání dne a noci, východů a západů slunce, pohled na nekonečnou vodní hladinu.

ilustrace

Co se naučíte:

Samostatně řídit loď pod plachtami.
Orientovat se v námořních mapách.
Používat moderní navigační přístroje.
Důvěřovat sami sobě i na širém moři.

Co plavbou získáte:

Poznáte sami sebe.
Získáte důvěru ve své schopnosti.
Plně vypnete z rutiny každodenního života a zrelaxujete.

Kdo může plout?
- Každý, kdo má chuť aktivně zažít plavbu na plachetnici.
- Může to být i Tvoje první plavba v životě.
- Rodiny s dětmi.

Na této plavbě s námi bude můj osmiletý syn. Tomášek pluje od svých dvou měsíců a za tu dobu se stal zkušeným námořníkem. Považuji za vhodné na tuto skutečnost upozornit.

Kdy a kam poplujeme?

Termín: 27.6.-6.7.2019

Plavba z Mallorky na Menorku s krátkými přejezdy, plná koupání v zátokách a výletů na pevninu.

Naše společná plavba začne ve městě Palma, nedaleko něhož leží letiště. V sousedství přístavu doporučuji navštívit gotickou katedrálu Panny Marie či se projít historickými úzkými uličkami v centru města.
Po opuštění tohoto rušného města si společně začneme užívat především koupání v zátokách. Naší další zastávkou bude národní park na ostrově Cabrera. Není bez zajímavosti, že tento ostrůvek byl využíván jako domov pro francouzské zajatce během napoleonských válek. Toto místo nás naprosto okouzlilo už při naší první návštěvě v roce 2015, kdy jsme poznali tamní krásnou přírodu a absolvovali celodenní vycházku na maják a návštěvu hradu. Ikonou místního ostrova jsou také všudypřítomné černé ještěrky.
Následně poplujeme kolem východních břehů Mallorky až na Menorku. Ta je typická krásnými vápencovými útesy a písečnými plážemi.

Itinerář

Čtvrtek 27.6.2019 v 16:00 h - nalodění posádky v marině ve městě Palma
Pátek 28.6. - plavba kolem břehů Mallorky, zakotvení v zátoce, koupání
Sobota 29.6. - připlutí na ostrov Cabrera, výlet na pevninu
Neděle 30.6. - plavání do jeskyně a odpoledne odplutí z Cabrery
Úterý 2.7. - plavba z Mallorky na Menorku a dále kolem pobřeží a do zátok
Pátek 5.7. - přistání u města Mahon na Menorce
Sobota 6.7. - v 10:00 vylodění posádky

Vlastní plavba začíná naloděním v den, který je uveden jako začátek plavby. Bližší informace Vám zašleme e-mailem. Po nalodění se posádka společně dohodne a zajistí nákup potravin na plavbu.

mapa

Přihlásit se na plavbu.

Jakou lodí poplujeme?

podrobnosti o lodi

Jaká je cena a způsob dopravy?

Cena za účast na plavbě je stanovena ve výši:
1 osoba 16 000 Kč
dítě 6 - 10 let 10 000 Kč
dítě do 6 let 7 000 Kč

Cena je splatná okamžikem závazné rezervace místa na lodi. Storno pak již není možné, pouze za sebe najít náhradu, se kterou bude souhlasit kapitán. Cena neobsahuje vlastní dopravu na místo začátku plavby a dopravu z konce plavby zpět, poplatky za přístavy, spotřebovanou naftu do lodi, případné dokoupení plynu na vaření a nákup zásob jídla. Technické náklady se dělí rovným dílem mezi všechny osoby na lodi. Náklady na jídlo se dělí rovným dílem mezi posádku, která stravuje kapitána. Předběžný odhad dodatečných nákladů na místě při 5-členné posádce je na osobu tento:

* technické výdaje (přístavy, nafta, plyn apod.): 150 EUR
* potraviny (podíl na společném nákupu zásob): 100 EUR

Dopravu na místo vyplutí a zpět z místa připlutí doporučujeme řešit letecky. Orientační cena zpáteční letenky bez zavazadel Praha-Palma a Mahon-Praha je 4 800 Kč. Platí pravidlo: čím dříve se letenky objednají, tím bývají levnější.

Hlídání dětí na vaší dovolené: Pro vaše pohodlí vám nabízíme hlídání vašich ratolestí. Vy si tak můžete zajít na romantickou večeři nebo na výlet. Cena za hlídání je 200 Kč/h (1 dítě), 250 Kč/h (2 a více dětí).

Jaké podmínky můžeme během plavby očekávat?

V oblasti Baleárských ostrovů se v létě teploměr vyšplhá v průměru k 25 °C, nejvyšší teploty dosahují i 35 °C. Díky mořskému vánku jsou však i takto vysoké teploty lehce snesitelné. Baleárské ostrovy mají větší rozmary, co se stálosti počasí týká. V létě se občas objeví jemný déšť, ale převládají slunečné dny.

Jak plavba probíhá?

První den po příletu dojde k nalodění posádky na loď a společnému nákupu potravin na danou etapu. V průběhu tohoto a následujících dnů Vás postupně seznámím s lodí a vším, co je potřeba vědět. Dle domluvy posádky naplánujeme jednotlivé denní etapy, jak daleko a kam ten den poplujeme, výstupy na pevninu a další aktivity. Vše domluvíme tak, aby Vám to vyhovovalo, ale s respektováním povětrnostních podmínek a stavu moře. Taktika plavby a pořadí navštívených míst se proto bude odvíjet od aktuální meteorologické předpovědi. Po celou dobu plavby se posádka střídá v přípravě jídla a podílí se na ostatních činnostech potřebných k zajištění plavby.

Kapitánem na zkoušku:

Opravdové námořní zkušenosti. Většinou se člověk účastní plavby jenom jako člen posádky s malou zodpovědností. Nebo pluje na zaoceánské lodi s veškerým komfortem. Tím se ale nepotká ani sám se sebou, ani s mořem. Plavba se mu může zdát nezábavná, nevybočující z každodenní reality. Můj způsob plavby Vám chce otevřít dveře za … Tím, že sami máte možnost řídit loď. Tím, že sami můžete ovládat plachty a navigovat.

Plavba pod plachtami nás vtáhne do jiného světa, než je ten, který většinu z nás obklopuje. Problémy zůstávají daleko na břehu a jediné, co nás začne zajímat, je právě ten relaxující koloběh: plavba pod plachtami, vítr, slunce, jídlo, odpočinek.

Tou dobou se ti z Vás, kteří budou na lodi poprvé, budou těšit z vlastních již nabytých zkušeností v ovládání lodě a uspokojujících pocitů z toho, že právě Vy sami řídíte loď a neomylně ji vedete k cíli.

Nejčastější otázky:

Na co se nejvíce ptáte - zobrazit

Přihlásit se na plavbu.

všechny plavby